Життя у більшості країн світу практично завмерло через новий коронавірус. Всесвітня організація здоров’я констатувала, що це справжня пандемія. Десятки тисяч людей інфіковано. Італія,одна з держав Євросоюзу, вважається центром спалаху вірусу, від якого досі немає ліків. Її сусідки мають багато захворівших. В таких умовах керівництва більшості країн ЄС прийняли рішення оголосити карантин, деякі навіть надзвичайний стан. Це означає закриття усіх державних закладів і багатьох приватних, повну заборону на будь-які масові заходи.
На території Євросоюзу проживають та працюють тисячі українців. Багато громадян України планували подати документи на оформлення віз або вже подали. Що їм робити в такому випадку? У цій статті знайдуться відповіді на це питання.
Закриття кордонів країн Шенгену
Євросоюз є територією практично «без кордонів». Тобто вони є, але досить умовні. І це величезне надбання держав-учасниць цього об’єднання. Але за нових обставин у світі, коли недосліджена вірусна інфекція шириться вражаючими темпами та забирає життя людей, уряди європейських держав були змушені ввести жорсткий контроль для всіх, хто перетинає їх кордони. Спочатку це був набір санітарних заходів. Та згодом стало ясно, що врятувати від загрози може тільки суворе обмеження в’їзду та виїзду. Починаючи з сусідньої Італії Австрії, країни ЄС стали закривати кордони. Діють такі заходи контролю не тільки всередині євроспільноти. Для держав, які не є членами ЄС, кордони замкнені надовго.
В перші дні загального карантину у іноземців, які залишились без роботи у чужій країні, ще була можливість повернутися на Батьківщину. Могли це зробити й українці. Багато хто вирішив не чекати скрутних часів і поїхати додому. Але все ж на території Євросоюзу залишилися чимало громадян України.
Багато з них мають офіційне працевлаштування та намагаються оформити дозвіл на довготривале перебування в європейській державі. Тепер їм прийдеться почекати закінчення карантину. Якщо в цей час термін дії візи вичерпається, то ставлення до таких іноземців буде лояльним, як запевняють представники влади. Варто зазначити, що наявність офіційного договору з роботодавцем є гарантією певної підтримки на випадок таких ситуацій.
Подача документів до дипломатичних представництв країн ЄС
Громадянам України, що планували подавати документи на отримання національних або шенгенських віз до держав Євроспільноти, доведеться почекати, коли буде знятий карантин. Також відкладається розгляд справ для тих, хто вже зустрівся з представником європейської країни. Якщо дозвіл на перетин кордону вже був наданий, але документи не встигли забрати, то також прийдеться чекати. У випадках, коли необхідно вирішити певне питання швидко або потрібне втручання консула, потрібно зв’язатися з робітником дипломатичного представництва за телефоном або ж електронною поштою та донести суть питання.
Головне пам’ятати, що карантин не назавжди, а найцінніше — це наше здоров’я та життя!